Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej
Oddział Zachodniopomorski

Działalność Oddziału w roku 2020-2022

  • 12 września 2020 uczestniliśmy dzięki platformie zoom, w IX Sympozjum Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej którego tematem były dylematy diagnozy w procesie psychoterapii.
  • 16.10.2020 odbyło się spotkanie na platformie zoom, gdzie wysłuchaliśmy wykładu Pana Jarosław Polaka i Hubert Stockera; „Wspierająco, czyli jak? Kilka uwag o psychodynamicznej psychoterapii wspierającej”
  • 29 stycznia 2020 obyło się spotkanie na platformie zoom Swoich bogatym doświadczeniem podzieliła się z nami Pani Małgorzata Keck, psychoterapeuta psychodynamiczna, terapeuta rodzinny. Tematem spotkania było: „Psychoterapia dzieci i młodzieży w poradni psychologiczno – pedagogicznej. Kto tak naprawdę potrzebuje pomocy?
  • 12 lutego 2021 gościem i prelegentką była Pani Magdalena Kobyłecka psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany seksuolog. Tematem spotkania było: „Psychodynamiczne rozumienie dysfunkcji seksualnych”. Spotkanie odbyło się przy pomocy platformy zoom.
  • 21 maja 2021 o godzinie 19.15 na platformie zoom odbyło się spotkanie na którym Pani Małgorzata Kelm przedstawiła opis przypadku pacjenta superwizowanego u profesora Erica Fertacka.
  • 17 września 2021. Alicja Tomczak-Mirecka psychoterapeutka psychodynamiczna z wieloletnim doświadczeniem diagnostycznym i terapeutycznym pacjentów ze spektrum autyzmu, przygotowała wystąpienie zatytułowana „Terapia psychodynamiczna pacjentów z Zespołem Aspergera*.
  • 17 grudnia 2021 odbyło się świąteczno -organizacyjne spotkanie, którego tematem były rownież refleksje i wrażenia z obchodów 15-lecia działalności PTPPd.
  • 25 marca 2022 odbyło się spotkanie, którego tematem było: "Wpływ wojny na pacjentów i na pracę terapeutyczną"
  • 15 maja 2022 Odbyło się spotkanie, na którym gościem i prelegentem był Pan Janusz Kitrasiewicz. Temat spotkania było : „Dylematy integracji - użyteczność pojęcia "pozycji depresyjnej" wg Melanii Klein w psychoterapii pacjentów o organizacji osobowości borderline. Omówienie podstawowych elementów techniki terapii opartej o teorię relacji z obiektem i psychologię ego.” W części superwizyjnej dylematami swojej pracy klinicznej podzieliła się Pani Marta Giers.