Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej
Oddział Zachodniopomorski

Aktualności

SPOTKANIE ZACHODNIOPOMIORSKIEGO ODDZIAŁU PTPPD

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na ostatnim w tym roku spotkaniu Oddziału Zachodniopomorskiego. To było dla nas szczególne spotkanie, gdyż mieliśmy zaszczyt gościć Panią Profesor dr hab. Lidię Cierpiałkowską.

SPOTKANIE ZACHODNIOPOMORSKIEGO ODDZIAŁU PTPPD

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Zachodniopomorskiego Oddziału PTPPd, które odbędzie się w dniu 25.03.2023 w g. 10-12 w Inku-Inkubatorze Sektorów Kreatywnych przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. W tym miesiącu prelegentem będzie Pan Tytus Kaleta, certyfikowany psychoterapeuta PTPPd. Tematem wystąpienia będzie: "Kilka refleksji wokół przeniesienia, przeciwprzeniesienia oraz symbolu w kontekście praktyki klinicznej"

Zapraszamy!

Spotkanie zoPTPPd – WRZESIEŃ 2011

17.09.2021 o godzinie 19.30 przy ulicy Piłsudskiego 19/4 odbędzie się spotkanie zachodniopomorskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Tematem spotkania będzie „Terapia psychodynamiczna pacjentów z Zespołem Aspergera*. Wystąpienie poprowadzi Alicja Tomczak-Mirecka psychoterapeutka psychodynamiczna z wieloletnim doświadczeniem diagnostycznym i terapeutycznym pacjentów ze spektrum autyzmu.
Zapraszamy do udziału wszystkich członków naszego oddziału.

Spotkanie zachodniopomorskiego oddziału Maj 2021

21.05.2021 o godzinie 19.15 na platformie zoom odbędzie się spotkanie naszego oddziału na którym Pani Małgorzata Kelm przedstawi opis przypadku pacjenta superwizowanego u profesora Erica Fertacka

STYCZNIOWE SPOTKANIE ZACHODNIOPOMORSKIEGO ODDZIAŁU PTPPd

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Zachodniopomorskiego Oddziału PTPPd, które odbędzie się 19 stycznia w godzinach 18-20, w Ośrodku Psychoterapii „Plac Odrodzenia” ul. Piłsudskiego 19/4 w Szczecinie.

Temat spotkania będzie wspólna dyskusja dotycząca „Settingu psychoterapeutycznego i higieny pracy psychoterapeuty psychodynamicznego”. Spotkanie poprowadzi dr Sławek Ertmański, psycholog i psychoterapeuta psychodynamiczny,

SPOTKANIE ZACHODNIOPOMORSKIEGO ODDZIAŁU PTPPD

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Zachodniopomorskiego Oddziału PTPPd, które odbędzie się 23 lutego w godzinach 18-20, w Ośrodku Psychoterapii „Plac Odrodzenia” ul. Piłsudskiego 19/4 w Szczecinie.

Temat spotkania będzie „Cel terapii i sojusz terapeutyczny w różnych momentach psychoterapii”. W oparciu o analizę przypadków spotkanie poprowadzi mgr Małgorzata Kelm, psycholog i psychoterapeutka psychodynamiczna. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tym zagadnieniem.

GRUDNIOWE SPOTKANIE ZO PTPPD

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Zachodniopomorskiego Oddziału PTPPd, które odbędzie się 13 grudnia w godzinach 18-20, w Ośrodku Psychoterapii „Plac Odrodzenia” ul. Piłsudskiego 19/4 w Szczecinie.

Temat spotkania „Patologia masochistyczna w obrębie różnych poziomów organizacji osobowości – od rozwiązań neurotycznych po ciężkie formy autodestrukcji i perwersji”. Na przykładzie pracy klinicznej z wybranymi pacjentami i w oparciu o literaturę swoimi refleksjami podzieli się z nami mgr Jowita Kubiak, psychoterapeutka psychodynamiczna.

Listopadowe spotkanie ZO PTPPd

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Zachodniopomorskiego Oddziału PTPPd, które odbędzie się 15 listopada w godzinach 18-20, w Ośrodku Psychoterapii „Plac Odrodzenia” ul. Piłsudskiego 19/4 w Szczecinie.

Temat spotkania „ Zastosowanie wywiadu strukturalnego w praktyce klinicznej psychoterapeuty psychodynamicznego”. O wywiadzie strukturalnym i wykorzystaniu go w swojej pracy opowiedzą dr Beata Kozińska psycholog i psychoterapeutka psychodynamiczna oraz mgr Urszula Kuśmierz – Kania psycholog i psychoterapeutka psychodynamiczna. Zapraszamy.

SPOTKANIE ZACHODNIOPOMORSKIEGO ODDZIAŁU PTPPD

W dniu 11 października 2019 roku odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Zachodniopomorskiego oddziału PTPPd. Tematem przewodnim spotkania była VIII Konferencja PTPPd dotycząca pracy z dziećmi i młodzieżą. Mgr Sylwia Skibska zaprezentowała swoją pracę z małym pacjentem, którą superwizowała podczas spotkania z profesor Karin Ensink.
W trakcie spotkania omówiono sprawy organizacyjne i plan spotkań oddziału na najbliższy rok.

Nowy Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału PTPPd

Informujemy, iż na podstawie art.39 Statutu Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej w czerwcu 2019 został powołany nowy Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału PTPPd w składzie:
prezes Małgorzata Kelm, wiceprezes Sylwia Skibska, członek zarządu Sławomir Ertmański.
Serdecznie dziękujemy członkom dotychczasowego zarządu za wkład i zaangażowanie w funkcjonowanie i rozwój oddziału. Podziękowania składamy prezes Katarzynie żabińskiej-Sikorskiej, wiceprezesowi Arkadiuszowi Siekierzyckiemu i członkini zarządu Jowicie Kubiak.